National Hot Pastrami Sandwich Day Grudzień 15, 2017 – Posted in: Kuchnia, Mięso, mostek wołowy, Nowy Jork, Pastrami Deli, pastrami wołowe, peklowana wołowina, pornfood, Reuben, Uncategorized – Tags: , , , , , ,

Co prawda, do końca roku pozostało tylko 17 dni, ale na pewno każdy z Was ma już w głowie swoje noworoczne postanowienia. Jak dobrze rozpocząć rok 2018? Mamy na to kilka sposobów…

Otóż, w połowie przyszłego miesiąca, a dokładnie 14 stycznia, nasi przyjaciele zza oceanu będą świętować Narodowy Dzień Kanapek z Pastrami! Tego dnia wszyscy miłośnicy pastrami udają się po swoją ulubioną kanapkę, aby uczcić to wyjątkowe święto. W ten sposób celebrują ponad 130 – letnią kulinarną tradycję tworzenia pastrami, która pochodzi właśnie ze Stanów Zjednoczonych. Wszystko to za sprawą fali żydowskich imigrantów, którzy osiedlili się w Nowym Jorku.

Jak już kiedyś wspominaliśmy, za twórcę wołowiny odpowiada nowojorski rzeźnik Sussman Volk, który w 1887 roku zaserwował pierwszą kanapkę z pastrami w swojej rzeźni. To właśnie w Stanach Zjednoczonych pastrami jest wytwarzane w największych ilościach. Legendarne lokale, jak Katz’s Delicatessen w Nowym Jorku, czy Langer’s Deli w mieście aniołów serwują największe i dla wielu kultowe już kanapki z pastrami, a wiele lokali sieciowych tworzy swoje własne wariacje kanapek i sprzedaje je z wielkim sukcesem.

W czasie National Hot Pastrami Sandwich Day, wiele lokali serwujące kanapki z pastrami organizuje masę atrakcji dla swoich klientów m.in. sieć restauracji Togo’s, która w 2016 roku ogłosiła akcję ‘Share the Love Pastrami Promotion’. Opiera się ona na kuponach promocyjnych, za pośrednictwem których przy zakupie jednej kanapki z pastrami, drugą dostawali gratis! Co więcej, po przekazaniu ich do pobliskich schronów dla bezdomnych, otrzymywali darmowy napój.

Głodni fani restauracji Togo’s byli zaproszeni do udziału w corocznym, czwartym Pastrami Pounder Challenge. Zasady były proste: każdy, kto był w stanie zjeść długą na dwie stopy kanapkę w ciągu 30 minut, otrzymywał certyfikat upoważniający do odbioru darmowej bejsbolówki ‘Pastrami Pounder’.

Postanowiliśmy podtrzymać tę tradycję również w Polsce i razem z Wami uczcić ten dzień. Dlatego wszystkich pastramiżerców zapraszamy do Krakowa 13 – 14 stycznia! W naszej restauracji Food&People by Pastrami Deli będzie czekać na Was mnóstwo niespodzianek! Już wkrótce pojawi się więcej informacji, a znajdziecie je na naszym fanpage na Facebooku. Czekamy na Was i do zobaczenia.